Araç Belediyesi
İLÇEMİZE KAZANDIRILAN İŞ İSTİHDAMLARI
Geri
İLÇEMİZE KAZANDIRILAN İŞ İSTİHDAMLARI

İlçemiz nüfusumuzun erimesi, dışarıya göç vermesinin en büyük sebebi iş istihdamının yetersiz  kalmasıdır. İlçemizde 1991 yılında kurulan ve kendisini geliştirerek büyük bir isme sahip olan GÜRMEN fabrikası  2016 yılında kapandıktan sonra bu fabrikada çalışan işçiler işsiz kalarak mağduriyet yaşamışlardır. Göreve geldiğimiz andan itibaren gerekli çalışmalar ve irtibatlarımızı kurarak ilçemize öncelikle kapanan Gürmen fabrikasının yerleşkesine KONVOY Tekstilin gelmesi, 2020 yılında ise atölye olarak faaliyetini  sürdüren RMS firmasını yeni bir yer temini sağlanarak fabrika düzeyinde çalışmasına devam etmesine olanak sağlanmıştır.

 

Öte yandan bu yıl içerisinde Araç Kültür Merkezi’nde bir tekstil firması daha faaliyete geçerken, Mayıs ayı içerisinde de Araç Halk Evinde de bir tekstil firması daha faaliyetine başlayacak olup, belediyemiz olarak istihdam için her türlü desteği sağladık. Bu fabrika ve atölyelerle birlikte yaklaşık 600 kişiye iş imkanı sağlanacaktır.

 

Diğer yandan ilçemizde uzun yıllardır faaliyetini sürdüren  Bulut Kontrplak Fabrikasının yol ve alt yapı çalışmalarını tamamlayarak ilçemizde bulunan fabrikalarımızın her zaman yanında olduk.