Araç Belediyesi
DOĞALGAZA KAVUŞUYORUZ

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde göreve gelmeden önce doğalgazın ilçemize getirilmesi için fizibilite çalışmalarımız tamamlanarak çalışmalara başlamıştık. Göreve geldiğimiz andan itibaren halkımızın ihtiyaç duyduğu doğalgaz için çalışmalarımızı hızlandırdık ve yıllardır beklentisi olan ilçemizin doğalgaza kavuşması yatırım programına alındı.

Çalışmalar kapsamında doğalgaz dağıtım şirketi Kargaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığının direktifleriyle Araç’a doğalgaz verilmesi konusundaki çalışmalarını hızlandırdı. Doğalgaz çalışmalarının Araç İlçemizde 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenirken, doğalgaz için depolama sistemi yapılarak taşıma ile ilçemize verileceği, bu taşıma içinde herhangi ekstra maliyet olmayacağı bilgisini edindik.

Araç Belediye Meclisini, Kargaz tarafından istenilen evrakların tamamlanması ve gerekli taahhütlerin verilmesi için olağanüstü toplayarak konuyu görüştük ve gerekli kararı oybirliği ile aldık.

Aldığımız karar ilçemiz için tarihi bir an. İlçemizin doğalgaza kavuşması yatırım programına alındı. Belediye meclisinde gerekli kararları alarak  ilgili makamlara sunduk. Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği ve katkıyı da sonuna kadar vereceğiz. Araç’a doğalgaz verilmesi hususunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. İlçemize hayırlı olsun.