Araç Belediyesi
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLÇEMİZDEKİ TARİHİ YERLERİ GEZDİ
Geri
Araç Belediyesi
28.09.2021

Kastamonu Üniversitesi Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu Avcılık ve Yaban Hayatı Bölümü öğrencileri ilçemizi gezdi.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Sayın Hikmet HABERAL liderliğinde düzenlenen gezide, Araç Harp Müzesi, Araç Tanıtım Merkezi, Araç Kalesi, Araç Kötürüm Beyazıt Camii, Araç Belediye Tarihi Hamamı ve ilçede bulunan tarihi yerlere uygulama gezisi gerçekleştirilerek, öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu.

 

Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA yaptığı açıklamada, “Ailelerinden, evlerinden uzakta yeni bir hayata başlayan öğrencilerimizi ilçemizde ve Belediye Başkanlığımızda ağırlamaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, öğrencilerimize ilçemize hoş geldiniz diyorum. Öğrencilerimize elimizden gelen desteği sunmaya çalışacağımızı belirtiyor, eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. Öğrencilerin okudukları ve yaşadıkları kenti, tarihi ve kültürel açıdan tanımalarının sağlanması gerekiyor. Bu açıdan ilçemizin tarihi, kültürel ve turistik tanıtımlarında katkısı bulunan Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Sayın Hikmet HABERAL’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Araç Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden ve Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA’yla da bir süre sohbet eden öğrenciler ise, “Bizlere gösterilen yakın ve sıcak ilgiden dolayı çok mutluyuz. İlk kez geldiğimiz Araç ilçesini tanımak açısından faydalı olan bu gezide bizlere yardımcı olacağını ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA başta olmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı Sayın D.Mehmet BEZİRGANOĞLU ve belediye personellerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.