Araç Belediyesi
SÖKÜLEN AĞAÇLAR HASTANE BAHÇESİNE DİKİLDİ
Geri
Araç Belediyesi
20.05.2021

İlçemiz pazar yerinin yan tarafına yapılacak inşaat bölgesinde kalan yaşları 20 ila 50 olan iki ladin, bir çam, bir elma ve dört malta eriği ağacı, Belediyemiz tarafından Karabük Belediyesine ait ağaç sökme aracı ile çıkartılarak, Araç Devlet Hastanesi bahçesine dikildi.

Belediye Başkanımız Sayın Satılmış Sarıkaya, AA muhabirine, yeşili ve doğayı korumak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Araç ilçesinin bir adının da "Yeşil Araç" olduğunu vurgulayan Başkanımız Sayın Satılmış Sarıkaya, Araç Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, ağaçların, yeri değiştirilerek korunmasının sağlandığını belirtti.

Bir ağacı bile kurtarmanın çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Satılmış Sarıkaya, şunları dile getirdi:

"Öncelikle ağaç ve doğa hassasiyetimizin her zaman ön planda olduğunu ifade etmek istiyorum. Bir ağacı, doğayı korumak, geleceğe daha yaşanır bir çevre bırakmak için her türlü hizmeti ve yatırımı ilçemiz için yapmaya devam edeceğiz. Pazar yeri mevkisinde bulunan ağaçları dikkatli ve titiz bir çalışmayla sökerek, Araç Devlet Hastanesi bahçesine taşıdık ve ağaçların korunmasını sağladık. Bazıları yarım asrı bulan bu ağaçları söküp taşımasaydık kuruyup gidecekti."

Başkanımız Sayın Satılmış Sarıkaya, verdiği destek nedeniyle Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'ye teşekkür etti.