Araç Belediyesi
Araç Belediyesi
22.05.2022

 

Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) üyeleri, ilçemize gezi düzenledi.

KASFOT, çiçeklerin açmasıyla birlikte görsel bir şölen haline gelen Araç yaylaları ve muhteşem doğasını ziyaret ederek, ilçe tanıtımına katkı sağlayacak fotoğraflara imza attı.

Doğaya ve Araç yaylalarına hayran kalan KASFOT üyeleri, Asar Kalesi, Yuvalca Yaylası, Gölcük ve Fındıklı Yaylaları ve İntaş Mağarası’nı gezerek ilçenin doğal güzelliklerini fotoğrafladı.

Dernek Başkanı Suat Cumali GÜNGÖR, yaklaşık 30 kişilik bir ekiple Araç ilçesine gezi düzenlediklerini ifade ederek, ortaya çıkan eserlerin ilçe tanıtımına büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

GÜNGÖR, “ Dernek ekibimizle birlikte pandemi nedeniyle 2 yıldır gezi düzenleyemiyorduk. Öncelikle bu gezi bizim için başlangıçtı, bu bakımdan çok önemli olurken, bunun Araç olması daha da güzel oldu. Çok şanslı bir döneme denk geldiğimiz için de ayrıca mutlu olduk. Hava güzeldi, çiçekler yeni açmıştı. İlçenin doğal güzelliklerini zaten biliyordum, ancak bilmeyen arkadaşlarımız vardı. Onlar açısından da büyüleyici olduğunu ifade etmek isterim. Araç ilçesinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha anladım. Bölgenin bir an önce gerekli altyapıları yapılarak turizme açılması bölgemiz açısından da çok faydalı olacaktır. Katkılarından dolayı Araç Belediye Başkanı Sn. Satılmış SARIKAYA ve belediye personeline çok teşekkür ediyorum. Umarım Araç hak ettiği yere bir an önce gelir” diye konuştu.