Araç Belediyesi
İLÇEMİZ DOĞALGAZ'A KAVUŞUYOR
Geri
Araç Belediyesi
30.09.2021

İlçemizin yıllardır özlem duyduğu ve eksikliğini hissettiği Doğalgaz yatırım programına alındı. 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve Enerji Tabi Kaynaklar Bakanlığının direktifleriyle doğalgaz dağıtım şirketi Kargaz, Araç İlçesine doğalgaz verilmesi konusunda çalışmaları hızlandırdı. Yatırım programına alınan doğalgaz çalışmalarının Araç İlçesinde 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Belediye Meclisi Olağan Üstü Toplantı

Doğalgaz dağıtım firması Kargaz tarafından istenilen evrakların tamamlanması ve gerekli taahhütlerin verilmesi için Araç Belediye Meclisi 23.11.2021 tarihinde olağanüstü toplanarak konuyu gündeme aldı. Araç’a Doğalgaz verilmesi hususundaki gerekli karar Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanımız Sayın  Satılmış Sarıkaya :

“Tarihi Bir An Yaşıyoruz. İlçemize Hayırlı Olsun.”

Belediye Meclisi toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Sayın Satılmış Sarıkaya, “Bugün tarihi bir an yaşıyoruz. İlçemizin doğalgaz’a kavuşması yatırım programına alındı. Burada gerekli kararları alarak ilgili makamlara sunacağız. Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği ve katkıyı da sonuna kadar vereceğiz. Araç’a doğalgaz verilmesi hususunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. İlçemize hayırlı olsun” dedi.