Araç Belediyesi
FARKLI İLLERDEN GELEN GAZETECİLER İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
Geri
Araç Belediyesi
03.07.2022

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen  ve Kastamonu’da gerçekleşen Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları programı kapsamında farklı illerden gelen gazeteciler, Kastamonu’nun tarihi ve turistik alanlarını gezerken, Araç ilçemizi de ziyaret etti.

Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA’nın karşıladığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sn. Sanem ARIKAN, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Sn. İbrahim GÖKDEMİR, Başkent Postası Genel Yayın Yönetmeni Araçlı hemşehrimiz Sn. Seyfi UZUNKÖK ve farklı illerden gelen gazeteciler, Araç Tanıtım Merkezi ve Araç Harp Müzesini ziyaret etti.

Araç ilçesi ziyaretinden memnun kaldıklarını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sn. Sanem ARIKAN, “Kastamonu şehrimiz de her şey mevcut. Büyük bir ivme ile turizmde ilerliyoruz. İnşallah hak ettiği noktaya da gelecek” şeklinde konuşurken, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Sn. İbrahim GÖKDEMİR ise, “Kastamonu’yu tarihi ve kültürel değerleri açısından gazetelerimizde, televizyon kanallarımızda, makalelerimizde yer vereceğiz. İnşallah güzel şeyler olacaktır” diye konuştu.

Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA ise yaptığı açıklamada, “Ülkemizin farklı illerinden ilçemize gelen gazetecileri ağırlamaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, ilçemizin ivme kazanmaya başlayan tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin tanıtımı için Araç ilçemize davet ediyorum” dedi.

Ziyaretten memnun kalan gezi ekibi, hatıra fotoğrafı çekildikten sonra ilçemizden ayrıldı.