Araç Belediyesi
ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 107. YILDÖNÜMÜNDE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI
Geri
Araç Belediyesi
18.03.2022

 

İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zafer’inin 107. Yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen törene, Araç Kaymakamı Sn. Osman SAK, Garnizon Komutanı Sn. Kunan KAMIŞ, Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Mustafa Fatih TUNÇAY, Şehit Aileleri ve Gaziler Dernekleri Araç İlçe Temsilcisi Sn. Ahmet HEPCAN, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ile şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü etkinlikleri ilçemiz hükümet konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. Akabinde tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu.

 

Çelenk sunma töreninin ardından, Araç Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen anma programı, sırasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiir okunması, Çanakkale Savaşı’yla ilgili tarih sayfalarına düşmüş hikaye sahneleri ve oratoryo gösterisi, türkülerin söylenmesi, gölge gösterisi ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Programın ardından ilçemizde bulunan şehidimiz Rasim Karakoca’nın kabri ziyaret edilerek dualar edildi. Akabinde Araç Harp Müzesi ziyaretinin ardından, şehit yakınları ve gazilerimize yemek ikramıyla etkinlikler sona erdi.