Araç Belediyesi
ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 106. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
Geri
Araç Belediyesi
18.03.2021

ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 106. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zafer’inin 106. Yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen törene, Araç Kaymakamı Sayın Cengizhan ANKARA, Garnizon Komutanı Sayın Onur ERYILDIRIM, Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA, Cumhuriyet Savcısı Sayın Abdussamed KAYA, ilçe protokolü, kurum amirleri ile şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümünü etkinlikleri ilçemiz hükümet konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. Akabinde tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunularak, büyük bir coşkuyla İstiklal Marşımız okundu.

Hükümet konağı önündeki program günün anlam ve önemini belirtilen konuşma, şiir okunması, "şehitlerimize mektup" yarışmasında birinci olan eserin okunması ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. Ardından Araç Harp Müzesi ve ilçemizde ve köylerde bulunan şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi. Daha sonra şehit yakınları ve gazilerimize yemek ikram edildi.