Araç Belediyesi
BAŞKANIMIZ İTFAİYECİLİK HAFTASINI KUTLADI
Geri
Araç Belediyesi
21.09.2021

Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA, 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası nedeniyle Belediye Başkanlığımız İtfaiye Amirliğini ziyaret ederek İtfaiyecilik Haftasını kutladı.

Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA yaptığı açıklamada, “İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla canı pahasına hayat kurtaran kahraman itfaiyecilerimizin itfaiyecilik haftasını kutluyorum. 24 saat esasıyla görev yapan ve mesai mefhumu gözetmeden çalışan itfaiye ekiplerimize teşekkür ediyorum.  

İtfaiyecilerimiz başta yangın olmak üzere, deprem, sel gibi birçok doğal afette her zaman vatandaşlarımızın yanında her zaman halkımızın hizmetindedirler. Son zamanlarda ülke olarak yaşadığımız yangın ve sel felaketlerinde itfaiyecilerimizin önemi bir kez daha anlaşılmıştır.

Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin fedakarca ve özveriyle çalışan itfaiye personelimiz başta olmak üzere tüm İtfaiye çalışanlarının İtfaiyecilik Haftası’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.